چرم شتر

در این مطلب، قرار است شما را با یکی از زیباترین انواع کیف چرم آشنا کنیم. برای بسیاری از کسانی که به استایل خود اهمیت می دهند، استفاده از کیف و پوشاک دوخته شده از چرم طبیعی یک اصل مهم و غیر قابل جایگزین است. بعد از مطالعه این مطلب به شما اطمینان می دهیم، در خرید کیف بعدی خود، از کیف پول چرم گرفته تا کیف زنانه چرم ، محصولات دوخته شده از چرم شتر را در اولویت قرار می‌دهید.

هر محصولی از چرم شتر ، یک عمر میتواند در کنار شما باشد.

 

 

یکی از مهم ترین نکاتی چرم شتر دارد، مقاومت آن است.الیاف این چرم نسبت به چرم گاوی تا ده برابر بیشتر و از این رو بسیار مقاوم تر است.اما این سرسختی و الیاف زیاد باعث نشده تا چرم شتر چرمی سفت و غیر قابل انعطاف باشد. نرمی و لطافت چرم شتر به طور غیر قابل باوری حتی بیشتر از چرم گاو است.

از چرم شتر به دلیل استحکام و زیبایی خاصش در تولیداتی همچون تولید انواع کیف پول، کیف دوشی، کیف های دستی و اداری و البته کفش استفاده می شود. چرم شتر برای همه انواع تولیدات قابلیت منحصر به فردی دارد و این موضوع باعث گسترش روز افزون تولیدات با چرم شتردر همه زمینه ها شده است.

تغییرات صنعت مد و لباس تاثیری بر شهرت و خاص بودن تولیدات چرمی ندارد و چرم همیشه در بالاترین رده‌های خواستگاه مصرف کننده قرار دارد. به همین دلیل استفاده از محصولات چرمی در تولیدات مختلف هر روز بیشتر می شود و دوام و کیفیت چرم نیز اهمیت زیادی در ان خواهد داشت. وقتی تولیدی با چرم شتر روانه بازار مصرف شود بی گمان طول عمر و جذابیتش آنقدر زیاد خواهد بود تا خریدار را ترغیب به خریدهای بیشتر تولیدات چرمی شتر کند.

نقش و نگار های موجود بر روی ساختار پوست شتر، از اساسی ترین ویژگی های این محصول می باشند. برخلاف سایر چرم ها، این محصول دارای رگه هایی می باشد که بر روی سطح آن قرار دارند. این رگه های علاوه بر زیبایی به کیفیت این چرم نیز می افزایند، از همین رو استفاده مکرر از محصولات تولید شده توسط چرم شتر، موجب کهنگی آن ها نمی گردد.

 

 

تفاوت های اساسی بین چرم شتر و چرم گاوی
هماطور که ذکر شد، چرم شتر بسیار مقاوم تر نسبت به چرم گاوی می باشد. ولی باید توجه داشت که با وجود استحکام بالا، این چرم بسیار نرم و انعطاف پذیر است. استحکام بالای این چرم باعث شده است تا اغلب از آن برای تولید محصولاتی بهره بگیرند، که نیاز به مقاومت بالایی دارند.

به طور معمول، تولید کنندگان این نوع چرم، پوست آن را با دست و در مخازن مخصوص رنگ آمیزی می کنند به همین دلیل رنگ و سایه های نا منظم موجود بر روی آن بدون تغییر باقی می ماند که همین امر باعث افزایش زیبایی آن می شود. به عبارتی دیگر با این کار، پوست شتر دباغی شده، خطوط طبیعی و سایه های رنگی خود را حفظ کرده و ظاهری شیک و لوکس به خود می گیرد.

یکی از بزرگترین مسائلی که تولید کنندگان چرم شتر با آن مواجه هستند، کوچک بودن بیش از اندازه آن در مقایسه با چرم گاوی می باشد. دلیل این امر، پا های بلند و بدن نسبتا کوتاه شتر می باشد. شایان ذکر است که یکی از عواملی عمده ای که از چرم این حیوان برای تولید مبل و صنایع مشابه آن استفاده نمی شود، همین مورد است.

از نظر قیمت، چرم شتر با بقیه چرم ها تفاوتی ندارد، اما در بازار مشتریان زیادی را به خود جذب می‌کند. چرم شتر ایران به داشتن کیفیت بالا شناخته می‌شود و محصولات چرمی ساخت ایران، دارای کیفیت بسیار مناسبی‌ هستند.